Dolnoślązak Umie Pływać

30 uczniów klas 1 bierze udział w projekcie realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego "DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ". Realizatorem programu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Uczniowie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie. 

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. W czasie zajęć dzieci będą oswajać się z wodą, opanowywać kolejne umiejętności związane z nauką pływania, ale przede wszystkim wspaniale się bawić. 

 

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz konkurs plastyczny w ramach obchodów Sycowskich Dni Trzeźwości

Takie talenty ma nasza szkoła. Uczennica klasy 1b Nela Urbańska, 26 października zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Nela zaśpiewała piosenkę pt. „Jesień”  i w kategorii klas  I-III zdobyła wyróżnienie. Wielki sukces odniosły również nasze uczennice w kategorii kl. 7 i gimnazjalnych: 1 miejsce w festiwalu zajęła Aleksandra Kowalczyk z klasy 2a, a 3 miejsce w tej samej kategorii Kinga Mielcarek również z klasy 2a. Natomiast uczennica również klasy 1b Izabela Kromka zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów “Sycowskich Dni trzeźwości”, a Szymon Badowski zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczniom!!!

 

Szukali inspiracji do nowych podróży…

Niedziela 22 października była wyjątkowa dla uczniów naszej szkoły.  Członkowie Klubu National Geographic uczestniczyli w Festiwalu Podróżników National Geographic oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie.  Harmonogram napięty, ale spotkanie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim, który wspiera działalność klubu oraz podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską było obowiązkowym punktem festiwalu. Krzysztof Wielicki opowiadał o wyprawach w Himalaje i o planowanej wyprawie narodowej na K2, którą będzie kierował. Spotkanie z Martyną to opowieść  o „Kobiecie na krańcu świata” i pierwszej bohaterce serii Carmen Rojas, która odwiedziła Polskę.

Młodzież miała również okazję poznać wyjątkowego podróżnika Aleksandra Dobę, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni, a w 2015r. zdobył prestiżowy tytuł „Podróżnika Roku” National Geographic.

 

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka szkolna SP nr 3 w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”. Jeśli masz w domu książkę , której już nie czytasz, a jest w bardzo dobrym stanie i chcesz się nią podzielić z innymi-ofiaruj ją naszej bibliotece (najpierw zapytaj Rodziców).Może to być literatura dziecięca, młodzieżowa, komiksy, lektury. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa, zwłaszcza w klasach młodszych. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy (możesz zastrzec anonimowość). Otrzymasz również ocenę wzorową z zachowania 

Nauczyciel bibliotekarz: M. Jakubczak

"Cyrk Fizyczny"

17 października 2017r uczniowie klasy 7d uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Cyrk Fizyczny to pokaz przeróżnych, spektakularnych doświadczeń z różnych działów fizyki, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się do wspólnego przeprowadzania eksperymentów wraz z prowadzącym dr Bartoszem Strzelczykiem. Jak się okazało fizyka nie musi być  trudna i nieciekawa.

 

Sprawozdanie ze zbiórki Dzieła Nowego Tysiąclecia

W dniu 09.10.2017r w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie została przeprowadzona zbiórka na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących stypendystami Fundacji, na zasadach określonych w regulaminie zbiórki publicznej XVII Dnia Papieskiego. W zbiórkę włączył się Samorząd Uczniowski oraz chętna młodzież. Młodzież odwiedziła w tym dniu wszystkie oddziały klasowe, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Młodzież pod opieką pełnomocnika do spraw zbiórki uzbierała kwotę 216, 81 groszy, którą przekazała na konto fundacji.

                                                                                        Opracowała: Dominika Jarosz

 

XI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi świętemu Janowi Pawłowi II”

Dnia 26 października 2017 roku odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum kształcenia ustawicznego w Przygodzicach.
W przeglądzie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wykonały piosenkę pod tytułem Nadzieja. Oprócz śpiewających osób z naszej szkoły były także osoby wspierające naszych artystów. Opiekunami naszych muzyków byli Pani Dominka Jarosz i ks. Adam Mikulski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy naszemu zespołowi za udział i piękny występ. Życzymy dalszych sukcesów na scenach konkursowych.
     

  Opracował Ks. Adam Mikulski

 

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 19.09.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbył się  Finał Powiatu Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Dominika Cieślak,  Roksana Zielińska,  Emilia Stolarczyk,  Wiktoria Bagińska,  Aleksandra Dylak, Aleksandra Kamińska,  Weronka Pietrzykowska,  Maja Jacak,  Beata Ratajczak,  Julia Janus, Klaudia Harwes,  Angelika Janicka
Chłopcy:
Dominik Smorawski,  Jakub Warczak,  Bartłomiej Tomaszewski , Kacper Podyma,  Marcel Durzyński, Karol Filipiak,  Tomasz Kamiński,  Mikołaj Kinalczyk,  Mateusz Skrobek,  Mateusz Kaczmarek, Marcin Smorawski,  Witold Gołdyn , Aleksander Jakubowski,  Kacper Ługowski
                         W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli   III  miejsce a dziewczęta  IV                 
Indywidualnie  uczniowie  uzyskali bardzo wysokie wyniki zdobywając miejsca na podium.
Kacper Podyma                      III mc w biegu na 60m
Tomasz Kamiński                   II mc w skoku w dal
Mateusz Skrobek                   III mc w skoku w dal
Dominika Cieślak                    I  mc  w biegu na 60 m
Aleksandra Kamńska             I mc  w skoku w dal
Marcin Smorawski                 I mc w pchnięciu kulą
Aleksander Jakubowski         II mc w pchnięciu kulą
Bartłomiej Tomaszewsk i      III mc w rzucie oszczepem