Sprawozdanie z rajdu rowerowego ,,Doliną Baryczy’’ połączonego ze spływem kajakowym w dniach 08-09.06.2017r.

Grupa młodzieży Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie wraz z opiekunami: Panią Dominika Jarosz, Panią Agnieszką Rosiek oraz Panem Tomaszem Urbańskim wybrała się w dniach 08-09.06.2017r na rajd rowerowy ,,Doliną Baryczy’’ połączony ze spływem kajakowym.
W planach poza turystyką rowerową, kajakową po pięknej ,,Dolinie Baryczy’’, było również spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Sycowie Panią Martą Litwą,  Panem Karolem Jarosz oraz ratownikiem wodnym  odnośnie bezpieczeństwa poruszania się rowerem w ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa poruszania się młodzieży w czasie spływu kajakowego.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z rajdu rowerowego ,,Doliną Baryczy’’ połączonego ze spływem kajakowym w dniach...

„Śladami Patrona” w Wadowicach oraz namiastka historii i geografii w Pszczynie i Inwałdzie

Zdobywanie wiedzy nie musi być nudne. Przekonaliśmy się o tym -uczniowie klas: 2a i 2c wraz z paniami: Teresą Leszczyną i Beatą Urbańską wyjeżdżając na dwudniową wycieczkę. Mogliśmy osobiście  wysłuchać historii o życiu: dzieciństwie, dorastaniu, nauczaniu i posłudze naszego Patrona  Jana Pawła II odwiedzając Muzeum Rodziny Papieża w Wadowicach. Tradycyjnie  zjedliśmy kremówki oraz  zatańczyliśmy na wadowickim rynku nasz ulubiony, integracyjny taniec -Belgijkę. To był gest radości i chwały dla naszego Wspaniałego Patrona.

Czytaj więcej: „Śladami Patrona” w Wadowicach oraz namiastka historii i geografii w Pszczynie i Inwałdzie

XV Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej, 25- lecia jubileuszu powstania naszej diecezji i 20 rocznicy pielgrzymki naszego Patrona do jej stolicy

W dniu 03.06.2017 r (sobota ) delegacja naszej szkoły 11 osób wraz z opiekunami Panią Dominiką Jarosz, Panem Leszkiem Wojtowiczem oraz  Ks. Przemysławem Kaczkowskim  uczestniczyła w XV Zjeździe Rodziny Szkół    im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej  połączonym z obchodami jubileuszu      25-lecia powstania naszej diecezji oraz 20 rocznicą pielgrzymki naszego Patrona do jej stolicy. Młodzież o godzinie 11:00  uczestniczyła w koncercie orkiestry reprezentacyjnej wojska polskiego.

Czytaj więcej: XV Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej, 25- lecia jubileuszu powstania...

Finał Strefy Wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 25.05.2017 r. odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowały 32 drużyny dziewczęce oraz 33 chłopięce. Naszą szkołę reprezentowali:
Paulina Schab, Karol Filipiak - bieg na 100 m
Dominika Cieślak, Przemysław Dzikowski, Adrian Michalak - skok w dal
Marcin Smorawski , Maciej Marciniak - pchnięcie kulą
Serdecznie gratulujemy zawodnikom osiągnięcia wysokich rezultatów, a szczególnie Przemkowi, Marcinowi i Maćkowi awansu do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 6 czerwca, również na Stadionie Olimpijskim.

Czytaj więcej: Finał Strefy Wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

„Kolorowo znaczy zdrowo”

Kolorowo znaczy zdrowo-to tegoroczna myśl przewodnia naszego Koła Przyrodniczego. Zajęliśmy się zgłębianiem wiedzy na temat zdrowego odżywiania, oraz jego wpływu na organizm człowieka.  Aby dobrze przygotować się do promowaniu wiedzy na terenie szkoły odwiedziliśmy Uniwersytet  Przyrodniczy we Wrocławiu gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących piramidy żywienia i tzw. talerza zdrowia.  Podczas zwiedzania Muzeum Człowieka na Uniwersytecie Wrocławskim uczyliśmy się pomiarów antropometrycznych . Możemy więc prawidłowo określić różne wskaźniki naszej sylwetki i odnieść je do prawidłowych norm. Wykorzystując zdobytą wiedzę  w praktyce uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące witamin, prawidłowej diety , kolorowych warzyw i owoców. W podsumowaniu naszych działań każda grupa przygotowała kampanię reklamową dla swojego owocu lub warzywa. Na holu szkoły odbył się wielki piknik z zdrowym poczęstunkiem. . Było niezwykle zdrowo a nasze talerze kipiały różnorodnością warzyw i owoców oraz wielością barw . Kolorowo i zdrowo dla każdego. 

W KRAINIE FIORDÓW … CZYLI KOLEJNY PROJEKT EDUKACYJNY SYCOWSKICH GIMNAZJALISTÓW

Niezwykłą podróż odbyli nasi gimnazjaliści w ramach realizacji projektu edukacyjnego „PODRÓŻE Z NATIONAL GEOGRAPHIC”, pod patronatem National Geographic Polska. Tym razem odwiedzili norweskie miasto Bergen, które nazywane jest bramą do fiordów. Miasto było jednym z głównych urzędów Hanzy i tym samym areną handlową między Norwegią a resztą Europy. Uczniowie odwiedzili m.in. Muzeum Griega, Muzeum Hanzeatyckie, Old Bergen Museum, kościół klepkowy Fantoft, wzgórze Fløyen, targ rybny Torget, Twierdzę Bergenhus. Nie zabrakło również wycieczek górskich i poznania Gór Skandynawskich.
 
Ale najbardziej niezapomniane chwile i krajobrazy to bez wątpienia podróż koleją górską Flåmsbana i rejs najdłuższym w Norwegii fiordem Songefjord. Podróż na trasie linii kolejowej Flåmsbana została w 2014 r. okrzyknięta przez wydawnictwo Lonely Planet najbardziej niesamowitą podróżą pociągiem na świecie. Majestatyczny Songefjord to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Norwegii wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Działający przy gimnazjum Klub Przyjaciół National Geographic od kilku już lat pozyskuje wsparcie finansowe z różnych fundacji i instytucji, m.in. Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży”, Urzędu Miasta i Gminy Syców, sponsorów prywatnym oraz Rady Rodziców.  Dzięki takiemu wsparciu możliwe stają się podróże i lekcje geografii w terenie w coraz to dalszych zakątkach Europy.

W projekcie edukacyjnym uczestniczyli: Zuzanna Kluska, Wiktoria Kondras, Ewelina Zawada, Klaudia Graf, Aleksandra Kamińska, Agata Samulska, Martyna Wyrwas, Aleksander Jakubowski, Dawid Kapica, Kajetan Troska, Aleksander Kowalnik, Mateusz Kacyna oraz opiekunki i koordynatorki projektu: Anna Nowicka i Anna Szura.

Czytaj więcej: W KRAINIE FIORDÓW … CZYLI KOLEJNY PROJEKT EDUKACYJNY SYCOWSKICH GIMNAZJALISTÓW