Jakub Szymak w finale wojewódzkim konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć" 2017

12 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył sie półfinał XIII KONKURSU BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "Uczę się bezpiecznie żyć" 2017.

Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym, a także poprzez kształtowanie wrażliwości środowiskowej w ramach zrównoważonego rozwoju.

Obszary założeń programowych konkursu obejmowały szeroki zakres zagadnień z dziedzin:
1. Edukacja ekologiczna
2. Pierwsza pomoc
3. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
4. Ochrona przeciwpożarowa
5. Ochrona przeciwpowodziowa
6. Bezpiecznie z prądem
7. Bezpiecznie na kolei
8. Bezpieczeństwo dnia codziennego
9. Turystyka i rekreacja

Sprawdzenie w praktycznym działaniu nabytych przez uczniów wiadomości i umiejętności z dziedziny szeroko pojętego bezpieczeństwa odbywało się na czterech stacjach.
Uczestnicy na każdej stacji postawieni zostali przed konkretną sytuacją wymagającą od nich rozwiązania problemu ratowniczego celem wyeliminowania zagrożenia i doprowadzenia do sytuacji, w której zminimalizowany zostanie wskutek ich działania czynnik zagrożenia.

Do konkursu w kategorii gimnazjum zgłosiło się 21 szkół z regionu Wrocław. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3d Jakub Szymak, który zajął II miejsce w swojej kategorii i zakwalifikował się do finału. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Opiekun: Andrzej Moskwa