„Szlachetna paczka” w SP 3

SZLACHETNA PACZKA  jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami.  To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których
Szlachetna paczka nie pomaga biedzie roszczeniowej. Szuka ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.  Ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.
Po raz trzeci nauczyciele i uczniowie byłego gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II wzięli udział w tej wyjątkowej akcji. I kolejny raz udowodnili, że razem można zdziałać wiele dla potrzebujących pomocy. Od 18 listopada do 8 grudnia uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przynosili potrzebne artykuły spożywcze, chemiczne, odzież dla 5 – osobowej rodziny. Bez wątpienia wyzwaniem okazał się zakup kuchenki gazowej, którą bardzo potrzebuje rodzina, ale i to zadanie udało się zrealizować dzięki wsparciu wielu osób. Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Dominika Jarosz.

 Finał akcji i wielkie pakowanie „prezentów” odbyło się w szkole 8 grudnia przy wielkim zaangażowaniu uczniów klas młodszych jak i gimnazjalnych. Wszyscy byliśmy wtedy jedną rodziną.  „Bo w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra”. Takie akcje nie tylko niosą wielką pomoc konkretnym osobom, rodzinom, ale uczą dzieci i młodzież empatii, dzielenia się z potrzebującymi i łączą całą społeczność szkolną od najmłodszych po gimnazjalistów i nauczycieli. Wszyscy razem mamy jeden cel – nieść pomoc, bo nigdy nie wiemy, czy my sami nie będziemy kiedyś tej pomocy potrzebować.