Szukali inspiracji do nowych podróży…

Niedziela 22 października była wyjątkowa dla uczniów naszej szkoły.  Członkowie Klubu National Geographic uczestniczyli w Festiwalu Podróżników National Geographic oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie.  Harmonogram napięty, ale spotkanie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim, który wspiera działalność klubu oraz podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską było obowiązkowym punktem festiwalu. Krzysztof Wielicki opowiadał o wyprawach w Himalaje i o planowanej wyprawie narodowej na K2, którą będzie kierował. Spotkanie z Martyną to opowieść  o „Kobiecie na krańcu świata” i pierwszej bohaterce serii Carmen Rojas, która odwiedziła Polskę.

Młodzież miała również okazję poznać wyjątkowego podróżnika Aleksandra Dobę, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni, a w 2015r. zdobył prestiżowy tytuł „Podróżnika Roku” National Geographic.

 

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka szkolna SP nr 3 w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”. Jeśli masz w domu książkę , której już nie czytasz, a jest w bardzo dobrym stanie i chcesz się nią podzielić z innymi-ofiaruj ją naszej bibliotece (najpierw zapytaj Rodziców).Może to być literatura dziecięca, młodzieżowa, komiksy, lektury. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa, zwłaszcza w klasach młodszych. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy (możesz zastrzec anonimowość). Otrzymasz również ocenę wzorową z zachowania 

Nauczyciel bibliotekarz: M. Jakubczak

"Cyrk Fizyczny"

17 października 2017r uczniowie klasy 7d uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Cyrk Fizyczny to pokaz przeróżnych, spektakularnych doświadczeń z różnych działów fizyki, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się do wspólnego przeprowadzania eksperymentów wraz z prowadzącym dr Bartoszem Strzelczykiem. Jak się okazało fizyka nie musi być  trudna i nieciekawa.

 

XI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi świętemu Janowi Pawłowi II”

Dnia 26 października 2017 roku odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum kształcenia ustawicznego w Przygodzicach.
W przeglądzie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wykonały piosenkę pod tytułem Nadzieja. Oprócz śpiewających osób z naszej szkoły były także osoby wspierające naszych artystów. Opiekunami naszych muzyków byli Pani Dominka Jarosz i ks. Adam Mikulski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy naszemu zespołowi za udział i piękny występ. Życzymy dalszych sukcesów na scenach konkursowych.
     

  Opracował Ks. Adam Mikulski

 

Sprawozdanie ze zbiórki Dzieła Nowego Tysiąclecia

W dniu 09.10.2017r w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie została przeprowadzona zbiórka na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących stypendystami Fundacji, na zasadach określonych w regulaminie zbiórki publicznej XVII Dnia Papieskiego. W zbiórkę włączył się Samorząd Uczniowski oraz chętna młodzież. Młodzież odwiedziła w tym dniu wszystkie oddziały klasowe, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Młodzież pod opieką pełnomocnika do spraw zbiórki uzbierała kwotę 216, 81 groszy, którą przekazała na konto fundacji.

                                                                                        Opracowała: Dominika Jarosz

 

Wspomnienie o Lucynie Antonowicz, sycowskiej nauczycielce geografii

„Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami”.
2 sierpnia 2017r.  z głębokim żalem i niedowierzaniem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej serdecznej Koleżanki, Lucyny Antonowicz. Oto wspomnienia ukazujące Jej niezwykłą osobowość.
    Lucyna Antonowicz, z domu Gasztych, urodziła się po wojnie w Ochędzynie koło Wieruszowa. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadziła się do Sycowa. Tu skończyła szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące, tu pracowała i mieszkała do końca swego życia. Sycowianom znana jest jako wspaniały, niezwykły nauczyciel oraz dobry i pogodny człowiek.
    Była absolwentką wrocławskiego studium nauczycielskiego i Wydziału Nauk Przyrodniczych w zakresie geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez siedem lat pracowała w szkole podstawowej w Goszczu. W 1973 roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie (później od 1999r. – gimnazjum), gdzie uczyła 29 lat. W pamięci wychowanków i ich rodziców zapisała się jako nauczyciel z powołania i przyjaciel młodzieży. Szybko i trafnie rozpoznawała cechy osobowe uczniów, potrafiła z nimi rozmawiać na różne tematy, poświęcała im dużo wolnego czasu, pomagała w niepowodzeniach i trudnych sytuacjach, cieszyła się z ich sukcesów i osiągnięć. Zawsze mogli na Nią liczyć, na Jej uśmiech i życzliwość. Lekcje geografii  w wykonaniu Lucyny nie były ani nudne, ani trudne, bo prowadziła je z pasją i zaangażowaniem. Nic dziwnego, że Jej podopieczni zdobywali tytuły laureatów w wielu konkursach, w tym wojewódzkich. Niektórzy z nich z geografią związali swoją przyszłość zawodową. Właśnie dzięki swojej Pani. Lucyna chętnie organizowała przeróżne wycieczki, by wraz z uczniami odkrywać piękno Ziemi i pogłębiać ich wrażliwość. O Jej zaangażowaniu zawodowym \świadczą liczne nagrody, m. in. Ministra Oświaty i Wychowania w 1978 roku, nagrody dyrektorskie, inspektorskie i te, najważniejsze dla Niej – tytuły najsympatyczniejszego nauczyciela.
    Lucyna była autorytetem nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Imponowała sumiennością, zdyscyplinowaniem, pomysłowością, podejściem do wychowanków i ofiarnością. Z własnej inicjatywy otaczała opieką i serdecznością kolegów po fachu, a zwłaszcza nowych pracowników szkoły, by czuli się jak w domu. Służyła dobrymi  radami, dzieliła się doświadczeniem zawodowym i życiowym. A wszystko robiła z życzliwością, szczerością i uśmiechem. Zadziwiała niezwykła pogodą ducha i otwartością na drugiego człowieka. Z łatwością nawiązywała kontakt i pierwsza oferowała pomoc. Wciąż aktywna, także na emeryturze tryskała energią i rozdawała bliskim oraz znajomym uśmiechy. Była również wrażliwa wobec zwierząt i roślin, dbała o nie, szanowała, a one to doceniały.
     Parafrazując słowa Jana Pawła II, o Lucynie trzeba powiedzieć, że była wielka – nie przez to, co posiadała, lecz przez to, kim była, nie przez to, co miała, lecz przez to, czym dzieliła się z innymi.
      Lucynko, mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się z Tobą…, otulisz nas swym ciepłem i podasz pomocną dłoń. Znów będziesz naszym opiekunem…  i może uda nam się wypić niejedną kawę.
     Do zobaczenia, Lucynko…
                                                                     Wdzięczni za wszystko
                                                                      koleżanki i koledzy

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 19.09.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbył się  Finał Powiatu Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Dominika Cieślak,  Roksana Zielińska,  Emilia Stolarczyk,  Wiktoria Bagińska,  Aleksandra Dylak, Aleksandra Kamińska,  Weronka Pietrzykowska,  Maja Jacak,  Beata Ratajczak,  Julia Janus, Klaudia Harwes,  Angelika Janicka
Chłopcy:
Dominik Smorawski,  Jakub Warczak,  Bartłomiej Tomaszewski , Kacper Podyma,  Marcel Durzyński, Karol Filipiak,  Tomasz Kamiński,  Mikołaj Kinalczyk,  Mateusz Skrobek,  Mateusz Kaczmarek, Marcin Smorawski,  Witold Gołdyn , Aleksander Jakubowski,  Kacper Ługowski
                         W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli   III  miejsce a dziewczęta  IV                 
Indywidualnie  uczniowie  uzyskali bardzo wysokie wyniki zdobywając miejsca na podium.
Kacper Podyma                      III mc w biegu na 60m
Tomasz Kamiński                   II mc w skoku w dal
Mateusz Skrobek                   III mc w skoku w dal
Dominika Cieślak                    I  mc  w biegu na 60 m
Aleksandra Kamńska             I mc  w skoku w dal
Marcin Smorawski                 I mc w pchnięciu kulą
Aleksander Jakubowski         II mc w pchnięciu kulą
Bartłomiej Tomaszewsk i      III mc w rzucie oszczepem

 

 

Pierwszy wspólny turniej SP 3 i Akademii Piłkarskiej Syców

Nowy rok szkolny rozpoczął się dla naszej szkoły na sportowo. 9 września nasza szkoła, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy szkole przy współpracy Akademii Piłkarskiej Syców zorganizowała turniej piłkarski w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Sportu”.
W turnieju wzięło udział blisko 60 dzieci z drużyn kategorii wiekowych orlików i żaków. Letnia pogoda, rodzinna atmosfera i wsparcie trenerów Filipa Potycza i Mateusza Hanyża pomogły młodym sportowcom. Nad przebiegiem turnieju czuwała także dyrekcja szkoły Anna Nowicka i Anna Szura oraz nauczycielka wychowania fizycznego Marta Wilkowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody w konkursie rzutów karnych ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Takich wydarzeń sportowych w naszej szkole z pewnością nie zabraknie.